آخرین اخبار   
                                       

برگزیده ها

یادداشت

آرشیو خبراقتصادی کد مطلب: 121688     
مدیر عامل سازمان منطقه آزاد اروند خبرداد:

ساخت مجتمع بزرگ تجاری، صنعتی بندر خشک شلمچه آغاز شد

ارسال به دوست    نسخه چاپی نسخه چاپی
عملیات اجرایی 4 هزار میلیارد ریال پروژه سرمایه گذاری در بندر خشک شلمچه با حضور مسئولین استانی و محلی در منطقه آزاد اروند آغاز شد.
۱۳۹۲ دوشنبه ۲۳ اردیبهشت ساعت 10:02
به گزارش برنا به نقل از پایگاه خبری مناطق آزاد و ویژه اقتصادی، مهدی نیک پی گفت: با کلنگ زنی پروژه مجتمع بزرگ تجاری، صنعتی و رفاهی شرکت محور طلائی اروند با مساحت 52 هکتار در شلمچه و با سرمایه گذاری بیش از 4 هزار میلیارد ریال در سال حماسه سیاسی و اقتصادی زمینه و بستر سرمایه گذاری و فعالیت در شلمچه در حوزه های احداث سردخانه، انبار کالا، ساخت سیلو، پایانه صادرات محصولات ساختمانی و کشاورزی، احداث بازارچه سنتی، ایجاد بورس کالای پتروشیمی و ایجاد بورس کالاهای عمومی فراهم خواهد شد.

مدیر عامل سازمان منطقه آزاد اروند افزود: شلمچه که در سه دهه پیش صحنه جهاد و رشادت فرزندان این مرز و بوم بوده است،اکنون شاهد جهادی دیگر از نوع اقتصادی است.

وی افزود: شرکت محور طلایی اروند با سابقه ای درخشان در حوزه صنعت و تجارت بیش از 65 پروژه را در داخل و خارج از کشور انجام داده است.

نیک پی با اشاره به اینکه فاز اول این پروژه در انتهای سال جاری به بهره برداری خواهد رسید گفت : زمان پیش بینی شده برای افتتاح و بهره برداری از این پروژه 3 سال است و در برآوردهای اولیه بیش از 2700 فرصت شغلی بصورت مستقیم بوجود خواهد آورد.

نیک پی گفت: شلمچه بعنوان یکی از دروازه های کشور جهت فعالیت های تجاری و ترانزیت در نظر گرفته شده است و به علت موقعیت جغرافیایی منحصر به فرد خود و امکان استفاده از حمل و نقل جاده ای ، ریلی ، دریایی و هوایی امکان فعالیت آسان و سریع و مطمئن با عراق ، کشورهای حاشیه خلیج فارس،کشورهای آسیای میانه و قفقاز و حوزه مدیترانه را میسر می سازد.

رئیس هیات مدیره منطقه آزاد اروند ضمن اشاره به موقعیت استراتژیک شهرهای آبادان و خرمشهر تصریح کرد: آبادان و خرمشهر از دیر باز جایگاه صنعت و تجارت در کشور بوده و راه های مواصلاتی آن از پرترددترین راه های کشور بوده است. زیر ساخت های تجاری و حمل و نقل و شبکه ارتباطی منطقه آن را به یکی از مهم ترین عوامل تسریع کننده رشد اقتصادی منطقه تبدیل می نماید.

به گفته وی با کلنگ زنی پروژه مجتمع بزرگ تجاری، صنعتی و رفاهی شرکت محور طلائی اروند با مساحت 52 هکتار در شلمچه و با سرمایه گذاری بیش از 4 هزار میلیارد ریال در سال حماسه سیاسی و اقتصادی زمینه و بستر سرمایه گذاری و فعالیت در شلمچه در حوزه های احداث سردخانه، انبار کالا، ساخت سیلو، پایانه صادرات محصولات ساختمانی و کشاورزی، احداث بازارچه سنتی، ایجاد بورس کالای پتروشیمی و ایجاد بورس کالاهای عمومی فراهم خواهد شدنظر شما

نام :  
پست الکترونیکی :  
 
نظر شما :  


آگهی ها

پربیننده ها

آخرین عناوین

فیلم

Google+